O projektu

Dovolte mi abys se vám představil.

Jmenuji se Luděk Bednařík a již několik let se ve volném čase věnuji tvorbě webových stránek a tato činnost je pro mě v současné době asi jediným koníčkem, kterému se pravidelně věnuji.

Na samém začátku jsem vystačil pouze s prostým HTML kódem a vytvářel webové stránky jen pro vlastní potřebu a pro své blízké. Postupem času, jak se vyvíjeli nové technologie a zvyšovala se má programátorská zručnost, rostla i má osobní potřeba a touha podílet se na nějakém větším a hlavně smysluplnějším projektu.

Mezi mé první projekty většího charakteru patří tvorba internetové prezentace pro MŠ Suchonice a SDH Tršice při kterých jsem se snažil stránky vytvořit tak, aby fungovaly na jednoduchém principu redakčního systému. Mým hlavním cílem bylo nabídnou webovou prezentaci s jednoduchou správou obsahu, tak aby si koncový uživatel mohl snadno a efektivně sám řídit obsah svého webu a já zůstal jen v roli administrátora, který řeší případné nefunkčnosti stránek nebo vytváří jejich nová rozšíření a vylepšení. Již na začátku své činnosti jsem se také rozhodl, že v rámci svého koníčku budu vytvářet webové stránky pro neziskové a veřejně prospěšné organizace z Tršické oblasti, tak aby můj velký koníček měl i nějaký smysl a já neseděl po večerech u počítače "jen tak" :-). Jak se říká: "Výjimka potvrzuje pravidlo" a tak jsem samozřejmě již vytvořil i komerční stránky. To byla ovšem opravdu pouze výjimka a pokud by o to nepožádali mí dobří známí, tak jsem je ve vší slušnosti odmítl.

Mimo jiné komerční tvorbou webových prezentací se přímo v Tršicích zabývá např. pan Vybíral a p. Polák. Takže pokud máte zájem mít vlastní ?komerční" webové stránky můžete se na oba pány s důvěrou obrátit.

Je to možná až neuvěřitelné, ale teprve začátkem roku 2011 jsem se poprvé začal nějak vážněji zajímat o skutečné redakční systémy(dále jen RS) jako takové. Vyzkoušel jsem jich více a to phpRS , Jomla , Drupal a WordPress .

Nakonec jsem zůstal u prvního z nich, u phpRS ver.č. 2.8.0, protože tento RS mi nabídl vše co jsem potřeboval a nebo mi dovolil si ?jednoduše" dodělat ostatní potřebné.

Osobně mám tento RS rád, protože nabízí velké množství doplňků ( pluginů), snadné rozšíření o své vlastní doplňky a dobrou čitelnost programového kódu. Navíc se ještě najde pár nadšenců, kteří zůstali tomuto RS věrni a podílí se na jeho, sice značně omezeném, vývoji. Tento RS samozřejmě má i své nevýhody mezi které určitě patří to, že již není oficiálně vyvíjen a byl vytlačen, jeho nástupcem, Jomlou. Marně již třeba budete hledat nové pluingy a layouty pro tento RS. Také jeho administrátorské rozhraní je poněkud, tedy hlavně po grafické stránce, zastaralé. Sice zastaralé, ale jinak plně funkční a dle mého názoru i velmi jednoduché na ovládání, což se u jiných RS nedá vždy říci.

Pokud bych to měl shrnout jednou větou, tak phpRS není dobrá volba pro běžného uživatele bez znalosti PHP kódu a tvorby webových stránek, který by si na této platformě chtěl vytvořit vlastní web, ale vhodnou volbou pro trošku zručnějšího programátora, který si chce postavit svůj web na robustním a zároveň "jednoduchém" RS.

A nakonec z pohledu uživatele stránek není vůbec důležité v jakém programovacím jazyce jsou stránky napsané, pro něj je nejdůležitější, že jsou stránky funkční, splňují jeho očekávaní a naplňují jeho potřeby.

Jak čas běží, tak přibývají další projekty a já najednou byl nucen řešit rostoucí problém s administrací těchto stránek. Pro uložení stránek jsem doposud využíval různé bezplatné web hosting, což vedlo k tomu, že se najednou správa jednotlivých stránek stala zcela nepřehlednou - bezpočet různých hostingů, přístupových hesel, nastavení, přítomnost otravných reklamních bannerů apod. Navíc dostupnost stránek, velikost přiděleného prostoru a jejich rychlost při načítání na bezplatných doménách nebyla a stále není zrovna ideální :-).

Proto se zrodila myšlenka (a hlavně tedy i potřeba) vytvořit nějaké ?úložiště" a veškeré tyto stránky dát na jedno místo a spravovat je centrálně. Od myšlenky už nebylo daleko k činu a začátkem roku 2012 jsem založil doménu 2 řádu kterou jsem, podle oblasti ve které žiji, nazval www.trsicko.cz.

Vlastní doména trsicko,cz by měla, dle mích představ, být nejen jakýmsi rozcestníkem ostatním subdoménám , ale měli by zde návštěvníci najít i užitečné informace, tipy na různé akce a výlety a v neposlední řadě i odkazy na jiné zajímavé webové stránky.

Pevně tedy doufám, že tuto doménu nebudu využívat jen já, ale že přinese užitek i Vám ostatním.Autor:administrator, 06. 05. 2012 | Přečteno: 2572 | Rubrika: Tršicko | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek

Pridat.eu
Zpět nahoru

Je Vám smutno? Máme pro Vás vtip.

Ve skolce si povidaji tri chlapecci o tom, jak prisli na svet.
"Mne prinesl cap," sveruje se prvni.
"Mne zase vrana," objasnuje tajemstvi sveho zrozeni druhy.
"Hmm my jsme chudi," pokrci rameny treti. "Nas tata si vsechno musi udelat
sam."
Design provided by Free Website Templates.